Skocz do głównej treści strony
Gminny Żłobek w Charbrowie

Lampy bakteriobójcze w żłobku

listopad 2021

W odpowiedzi na potrzeby dzieci związane ze zwiększoną ich zachorowalnością , szczególnie w okresie jesienno-zimowym, wychodzimy ze wspaniałą wiadomością.

Do żłobka zostały zakupione dwie lampy bakteriobójcze, przepływowe, wirusobójcze, bakteriobójcze z serii NBV oraz NBVE.  Owe lampy są wykorzystywane w walce z ogólnoświatową pandemią COVID-19 przez dziesiątki tysięcy gabinetów lekarskich, kosmetycznych, a także przez tysiące szpitali, klinik, POZ, przedszkoli i żłobków.

Lampa wirusobójcza i bakteriobójcza przepływowa NBVE 110 P posiada blaszaną obudowę, która wykonana jest z materiału kwasoodpornego, co zwiększa wydajność dezynfekcji. Znajduje zastosowanie na blokach operacyjnych, salach chorych, na izbach przyjęć, w laboratoriach, w poczekalniach oraz w innych miejscach, w których przebywa wiele osób - ponadto wszędzie tam, gdzie wymagany jest wysoki stopień czystości mikrobiologicznej.

Gwarantuje stały i wysoki stopień dezynfekcji powietrza, co potwierdzają liczne badania i certyfikaty.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Główny Inspektorat Sanitarny potwierdzają skuteczność promieniowania UV-C i rekomendują taką metodę jako sposób na walkę z pandemią COVID-19.

KORZYŚCI STOSOWANIA LAMP PRZEPŁYWOWYCH UV-C:

·       Nieodwracalnie niszczą wirusy, bakterie, grzyby, pleśnie, drożdże i inne mikroorganizmy znajdujące się w powietrzu

·       Dają możliwość  intensywnej dezynfekcji powietrza w obecności pacjentów, personelu (komora przepływowa UV-C)

·       Obniżają możliwość  zakażeń wtórnych pacjentów przebywających w szpitalu,

·       Tworzą rodzaj bariery, skutecznie zabezpieczając przed rozwojem i rozprzestrzenianiem się zakażeń,

·       Poprawiają jakość wdychanego powietrza

·       Obniżają konieczność stosowania środków chemicznych, nie powodując żadnego skażenia chemicznego

·       Minimalizują ilość szczepów opornych na antybiotyki

Staramy się dbać o bezpieczeństwo naszych żłobkowiczów i zapewnić im jak najbardziej komfortowe warunki podczas pobytu w żłobku.

W godzinach porannych i popołudniowych ( podczas przyprowadzania i odbierania dzieci)  jedna lampa znajdować będzie się w szatni żłobka, w celu eliminacji wirusów i bakterii w otoczeniu. Od godziny 8.30 obie lampy zostaną włączane w salach, gdzie przebywają dzieci.

Nie zapominajmy jednak o samokontroli!

Proszę Rodzicu, nie przyprowadzaj dziecka w przypadku wystąpienia kataru, kaszlu, oraz innych objawów chorobowych u Twojego dziecka.  W ten sposób zapobiegniemy masowym zachorowaniom w naszej placówce.

Grafika 1: Lampy bakteriobójcze w żłobku

Przejdź do góry strony