Skocz do głównej treści strony
Gminny Żłobek w Charbrowie

Agnieszka Mądra-Ostrowska

Opiekun

Dla dzieci jestem ciocia Aga - moje doświadczenie w pracy z dziećmi nabierałam na różnych etapach ich rozwoju - mając praktyki w Domu Małego Dziecka, pracując w szkole podstawowej na świetlicy oraz w szkole średniej jako nauczyciel przedmiotów zawodowych. Prywatnie jestem mamą trójki nastolatków. Pomimo ukończenia studiów magisterskich na kierunku pedagogika resocjalizacyjna, zyskuję nową wiedzę uczęszczając do Policealnej Szkoły Pracowników Medycznych i Społecznych na kierunku opiekunka dziecięca.
Zajęcia wychowawcze i opiekuńcze prowadzę stosując metody i formy zawsze dobierane bardzo starannie do wieku i możliwości dzieci, staram się aby zajęcia były atrakcyjne, zaskakiwały dzieci, by aktywnie w nich uczestniczyły. Dużo czasu poświęcam na zabawy integrujące grupę, a przede wszystkim wzbudzające poczucie własnej wartości, wiary we własne siły, Chwalę za każdy, nawet najmniejszy sukces. Poprzez prowadzenie systematycznej obserwacji dzieci, widzę ich rozwój, potrzeby i możliwości.
Łatwo nawiązuję kontakty z dziećmi. Jestem dla nich życzliwa, zawsze służę pomocą. Dzieci traktuję sprawiedliwie, zabiegam o to by zawsze czuły się dobrze i bezpiecznie podczas pobytu w żłobku. Staram się, aby każdy dzień był ciekawy, a dziecko twórcze, otwarte i szczęśliwe. Stawiam przed dziećmi zadania, które skłaniają do poszukiwania rozwiązań, aktywizują myślenie, wyzwalają inwencję twórczą, uwrażliwiają na otaczającą nas przyrodę. 
Praca w żłobku jest wymagająca, motywująca i daje dużo satysfakcji.
 

Grafika: Opiekun - Agnieszka Mądra-Ostrowska

Przejdź do góry strony