Program #Pola #Nadziei został stworzony przez Fundację Marie Curie Cancer Care i po raz pierwszy odbył się w Edynburgu w Szkocji.
Polska historia Pól Nadziei zaczęła się w 1998 r. w Krakowie, dzięki Hospicjum św. Łazarza. W 1997 roku MCCC przekazała ideowe założenie i zasady organizacji akcji Pola Nadziei.
W 2003 roku akcja nabrała charakteru ogólnopolskiego i organizowana jest w kilkudziesięciu miastach. Obecnie każdego roku do programu zgłasza się około 40 hospicjów a zwyczaj darowania żonkili osobom przekazującym datek na rzecz hospicjów staje się coraz bardziej powszechny.
#Lęborskie #Pola #Nadziei po raz pierwszy odbyły się w naszym regionie w 2017 roku dzięki Fundacja Leborskie Hospicjum Stacjonarne. W tym czasie kwestujemy na rzecz budowy pierwszego w naszym powiecie hospicjum stacjonarnego w Pogorzelicach.
Główne założenia akcji:
Każdy organizator realizuje program w regionie, w którym działą, według własnej koncepcji z zachowaniem zasad i trzech równoważnych celów, którymmi są:
- szerzenie idei opieki hospitacyjnej
- pozyskiwanie funduszy na wsparcie osób terminalnie chorych
- uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby chorych i możliwość niesienia pomocy
100 sadzonek żonkili z pomocą dzieci, zostało wysadzonych w naszym ogródeczku żłobkowym, przy którym staneła tabliczka z logotypem akcji.
Już niedługo zorganizujemy kwestę ciast, a pieniążki zebrane przeznaczymy na Pola Nadziei, budując w dzieciach od maleńkości wrażliwość na cierpienie drugiej osoby.