Skocz do głównej treści strony
Gminny Żłobek w Charbrowie

Teatr cienia "Muzykanci z Bremy"

luty 2022

Tym razem dzieci miały możliwość obejrzeć teatr w nieco innej odsłonie. Teatr cienia wykonany przez Panią Agnieszkę i Marzenę spodobał się dzieciom. Później żłobkowicze wcielili się w rolę zwierząt.

A było tak...

Pewien stary, wysłużony osioł, chcąc uniknąć przerobienia go na skórę do bębna, udał się do Bremy, aby zaciągnąć się do orkiestry miejskiej. Po drodze spotkał starego psa, który uciekł od swojego pana. Następnie spotkali starego kota i koguta, których też chciano pozbawić życia.

Wszyscy czworo ruszyli w dalszą drogę do Bremy. W nocy napotkali stary dom. Postanowili przenocować w nim, ale w domu mieszkali rozbójnicy. Po namyśle ustawili się pod oknem, jeden na drugim, i dali taki koncert, że rozbójnicy ze strachu uciekli do lasu.

Czterej muzykanci, zadowoleni z tego, że udało im się przegonić rozbójników, usiedli do suto zastawionego stołu, najedli się, popili i poszli spać. Osioł położył się w stajni, pies pod drzwiami, kot na piecu, a kogut spał na drążku pod sufitem. Tymczasem rozbójnicy ochłonęli ze strachu i postanowili wrócić do domu. Wysłali więc na zwiady najmłodszego z nich. Ten przestraszył się w ciemnościach kocich ślepiów. Na domiar złego kot go podrapał, pies pogryzł, osioł skopał, a kogut przestraszył. Przerażeni zbójcy uciekli szukać szczęścia w innych stronach.

A tymczasem słynny kwartet, składający się z trębacza, perkusisty i dwóch śpiewaków w postaci osła, psa, kota i koguta nigdy nie dotarł do Bremy, bo zamieszkał w opuszczonym przez zbójców domu.

Grafika 1: Teatr cienia "Muzykanci z Bremy"
Grafika 2: Teatr cienia "Muzykanci z Bremy"
Grafika 3: Teatr cienia "Muzykanci z Bremy"
Grafika 4: Teatr cienia "Muzykanci z Bremy"
Grafika 5: Teatr cienia "Muzykanci z Bremy"
Grafika 6: Teatr cienia "Muzykanci z Bremy"
Grafika 7: Teatr cienia "Muzykanci z Bremy"
Grafika 8: Teatr cienia "Muzykanci z Bremy"
Grafika 9: Teatr cienia "Muzykanci z Bremy"
Grafika 10: Teatr cienia "Muzykanci z Bremy"

Przejdź do góry strony